خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
زیرمانیتوری مدیریتی
عینک افتابی اصل
کشتی
لوله استیل
علائم نازایی چیست؟

زنان و بارداری

خانوم های ایرانی

علائم نازایی چیست؟

علائم بارداری کدام است؟

علائم بارداری را کم و بیش همه ما می شناسیم. شاید اکثر ما تهوع را شایع ترین آن بدانیم. اما خوب است بدانید که همیشه این گونه نیست، ممکن است علائم دیگری وجود داشته باشد که از فکر شما دور باشد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با همه علائم بارداری آشنا شوید. بارداری معمولا ویار دوران حاملگی از هفته 4 تا 7 بارداری شروع شده و تا هفته 16 بارداری 90 درصد این ویارها از بین می روند. حالت تهوع و استفراغ در این دوران هنوز دلیل مشخص و واحدی ندارد اما طبق تحقیقات انجام شده این حالات از تغییرات فیزیولوژیکی ناشی می شود که دلایلی به شرح زیر دارد:

علت ایجاد:

علت دقیقی برای سندروم پیش از قاعدگی مشخص نیستیم اما می دونیم که سطح استروژن و پروژسترون در طول هفته قبل از دوره پایین میاد و خیلی از پزشکان بر این باورن که کاهش در سطح هورمون ها باعث علائم PMS می شه. تغییرات در مواد شیمیایی مغز و یا کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی هم ممکنه نقش داشته باشه و خیلی از غذاهای شور، الکل یا کافئین ممکنه این علایم رو شدت ببخشه!

آیا چاقی باعث ناباروری میشود؟

متاسفانه باید بگیم که پاسخ به این سوال که آیا چاقی باعث ناباروری میشه؟ مثبته، چرا که تاثیر تغذیه نادرست و گرایش بیش از حد به خوردن فست فود و غذاهای آماده در اکثریت زوجین جوان باعث شده بیشتر افراد مشکل اضافه وزن و چاقی شکمی داشته باشن و با مشکل ناباروری هم دست به گریبان باشن.

دلیل وجود رابطه بین اضافه وزن و ناباروری چیست؟

همون طور که می دونیم، چاقی و اضافه وزن موجب افزایش میزان هورمون ها در بدن می شه و هورمون ها هم فرآیند باروری رو کاملا تحت تاثیر خودشون دارن.

چه زمانی می توان از طب سوزنی در درمان ناباروری بهره برد؟

طب سوزنی اغلب در ترکیب با گیاهان برای درمان افزایش هورمون محرک فولیکول، سقط های مکرر، ناباروری باعلت ناشناخته، نقص فاز لوتئال، هیپرپرولاکتینمی، سندرم تخمدان پلی کیستیک و عامل مردانه از جمله مردان مبتلا به اسپرم هایی با DNA متفرق، مورد استفاده قرار می گیره.

چه زمانی باید این درمان رو شروع کرد؟

بیماران معمولا مدت سه تا چهار ماه قبل از لقاح، در لقاح آزمایشگاهی و یا انتقال تخمک اهدایی، مورد درمان قرار می گیرن. به نظر می رسه که در این دوره از درمان، اثر درمانی داره.

خطرات این روش چیست؟

زنان باردار باید بدونند که در این زمینه نباید احساس تنهایی و گناه کنند بلکه تا می تونن باید شرایط بحرانی خود را به دست گرفته و کنترل کنند.

راه هایی برای مقابله با تاثیر استرس بر جنین

مشورت با پزشک:

ابتدا با پزشک خود در رابطه با مواردی که در شما تنش ایجاد می کنند صحبت کنید، قطعا دکتر متناسب با شرایط روحی شما راه حل منطقی در اختیارتون خواهد گذاشت.

موزیک گوش دادن:

با گوش دادن به موزیک و زمزمه کردن متن آهنگ در مغزتون باعث می شید، سطح هومورن کورتیزول در مغز کنترل بشه و شما به آرامش برسید.

دوش گرم بگیرید:

به حمام بروید، سپس یک فنجان چای داغ خورده و یک کتاب بخونید.برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در يکشنبه 13 خرداد 1397 توسط خانوم های ایرانی |